De De Reus van Ko
Ko liet ons weten dat hij nog een fiets van Reus heeft:
“Hallo, dit is mijn Jan de Reus race fiets uit 1974. Ik heb op deze fiets o.a. de Ronde van Drenthe en een etappe in Olympia’s Ronde van Nederland gewonnen.
Het frame is opnieuw gespoten in de originele kleur, alleen heb ik er Reus stickers op aan gebracht, er zaten n.l. stickers van de sponsor van de wielerploeg (Frisol) op.
Jan de Reus jr. heeft dit frame toen speciaal voor mij gebouwd, hij is helaas overleden.
Ik kreeg in die tijd ieder jaar een nieuwe fiets van de sponsor en dan waren er altijd wel mensen die je oude fiets wilde kopen.
Zo ook deze fiets welke ik heb verkocht in 1975 aan een buurman van mijn zwager.
Afgelopen Oktober komen we op verjaar visite bij mijn zwager hij zegt tegen mij je moet even mee komen na de schuur.
En daar stond mijn oude fiets, de buurman had een paar dagen daarvoor tegen mijn zwager gezegd dat hij zijn schuur aan het opruimen was.
En of hij misschien nog die oude fiets van Hoogedoorn wilde hebben anders zou hij hem naar het groot vuil brengen.
Mijn zwager zei geef maar hier want Ko komt over enkele dagen misschien wil hij hem wel weer terug hebben.
Ik heb hem de afgelopen tijd opgeknapt hij was van af 1975 maar een paar keer gebruikt.
Ik heb inmiddels nog een andere oude fiets op gespoord welke ik ga opknappen en ik had zelf mijn laatste fietsen uit 1978 nog in mijn bezit.”

De Reus zoals hij na bijna 40 jaar uit de schuur van de buurman kwam.

De Reus na restauratie door Ko.
Deze zou niet misstaan op Vintage Green Bicycle (http://vintagegreenbike.tumblr.com/)!!
Ja, prachtig.
Wat een mooi verhaal!
Hallo,even voorstellen ,ik ben een neef van Ko .Ik rij doordeweeks met Ko en nog wat oud amateurs wat km’s in de Kempen en Belgie .Als er dan bij het rondje een vreemde renner zich meld en dan kijkt naar de fiets van Ko dan zie je hem denken
(Moet ik daar mee fietsen die komt toch niet vooruit ) niet wetende dat Ko vroeger Prof is geweest bij Raleigh,Jets Star Jeans,Bleu de Nill.Na jaren niet gefietst te hebben is het dan toch gaan kriebelen en draait menig kilometers mee in ons ploegje en met Geert Oosterbosch neef van Bert mede het tempo bepaald .